Skip to Main Content View Text-Only

Auditor Mary Hull Caballero

Promoting open and accountable government

Subscribe to RSS feed

Most Recent

View More

Citizen Campaign Commission Appointed

Citizen Campaign Commission Appointed

City Council appointed the first 7 members of the Citizen Campaign Commission at their September 14, 2005 Council Meeting:
  • Stan Baumhaufer (2 year term expiring September 14, 2007)
  • Christine Mason (2 year term expiring September 14, 2007)
  • Jessica Sweeney (2 year term expiring September 14, 2007)
  • Leslie Hidula (4 year term expiring September 14, 2009)
  • Andrew Linehan (4 year term expiring September 14, 2009)
  • Len Norwitz (4 year term expiring September 14, 2009)
  • Jared Spencer (4 year term expiring September 14, 2009)
The Commission's responsibilities are outlined in City Code Section 2.10.030.
 
The first meeting of the Citizen Campaign Commission will be Monday, September 19, 2005 at 5:30 PM in the Auditor's Office Conference Room (City Hall Room 140).